czwartek, 06 październik 2022 10:17

Rywal oczami Adama Bączyńskiego - ENEA Basket Poznań

W trzeciej kolejce sezonu zasadniczego 2022/23 Suzuki 1. Ligi Koszykówki Mężczyzn BS Polonia Bytom zmierzy się na wyjeździe z ENEA Basket Poznań. Nad charakterystyką sylwetki rywala pochylił się niezmiennie Adam Bączyński.

Nasz przeciwnik to drużyna dobrze nam znana z poprzedniego sezonu, z którą walczyliśmy w półfinale - Enea Basket Poznań. Ekipa, która podobnie jak my nie zaznała jeszcze smaku pierwszoligowego zwycięstwa w trwającej kampanii. Zachowując trzon z drugoligowych rozgrywek i dodając do tego solidnych, doświadczonych pierwszoligowych zawodników powstała mocna ekipa, i potwierdza to początek sezonu. Mimo braku zwycięstwa, stawiają opór i walczą do końca o korzystny rezultat. Sprawne i szybkie przejście z obrony do ataku to ich główny atut. Bardzo dużo pojedynków 1 na 1, dobre dzielenie się piłka, drużynowa gra, szukanie partnerów na lepszej pozycji, to duże plusy beniaminka. Dobra obrona indywidualna z zagęszczeniem „trumny” to coś co rzuca się w oczy, oglądając ich mecze.

Czołowymi postaciami zespołu są nowe nabytki, głównie w postaci Wojciecha Frasia i Marcina Dymaly. Fraś to zawodnik z pozycji 4-5, bardzo dobrze poruszający się po boisku, skuteczny w rzutach z półdystansu i dystansu, bardzo dobrze czyta akcje Pick and Roll i skutecznie je wykorzystuje. Marcin Dymala to kolejny doświadczony gracz na parkietach pierwszoligowych. Zawodnik z pozycji nr 2, niewysokiego wzrostu jednak świetnie korzysta ze swojej siły fizycznej i sporo akcji punktowych wykonuje z trumny. Jeśli ma dzień, to potrafi zaskoczyć kilkoma celnymi rzutami z dystansu. Nie wolno zapominać o Michale Wielechowskim, który mimo przeciętnego początku sezonu na pewno zaskoczy kilka zespołów. To on dał się nam we znaki w zeszłym sezonie i zapewne będzie chciał kilkukrotnie dziurawić nasz kosz czy to z półdystansu czy z dystansu. Tomaszewski, Andrzejewski to pozycje obwodowe, dobry początek sezonu, groźni w grze 1 na 1, a ten drugi skutecznie potrafi przymierzyć zza łuku.

Polonia zagra w Poznaniu 8 października w hali CityZen, ul. Droga Dębińska 10c, o godzinie 20:00.