niedziela, 02 październik 2022 12:04

Sebastian Dąbek: ten mecz nam uciekł

Po wyjazdowym meczu BS Polonii Bytom z MKKS Żakiem Koszalin, który gospodarze zwyciężyli wynikiem 94:74, odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli trener Mariusz Bacik oraz Sebastian Dąbek.

Mariusz Bacik: Przede wszystkim chciałbym rozpocząć od gratulacji dla drużyny Żaka za dzisiejsze zwycięstwo. Mają serię, bo wygrali tydzień temu w Zgorzelcu i dzisiaj w meczu z nami potwierdzili tylko swoją dobrą postawę. Z naszej perspektywy, na pewno nie jestem zadowolony z wyniku, bo uważam, że nie zasłużyliśmy na -"20". W czwartej kwarcie mieliśmy 7 lub 8 minut, w trakcie których zdobyliśmy tylko 5 punktów i to pozwoliło drużynie z Koszalina odskoczyć na ponad 20 oczek. Ostatni fragment już był trochę lepszy i udało nam się zniwelować stratę do 20 punktów. My jesteśmy świadomi swojego miejsca i siły naszej drużyny i wiemy, że przede wszystkim musimy szukać zwycięstw u siebie w domu, a takie mecze jak ten dzisiejszy w Koszalinie, to byłaby tylko wartość dodana, jeśli udałoby się nam wygrać.

Sebastian Dąbek: Ja też chciałbym pogratulować drużynie Koszalina. Zagrali naprawdę super zawody. Jest to trudna drużyna do grania, bardzo fizyczna. Myślę, że kluczowe było popełnienie przez nas 23 strat, co jest "o dużo za dużo". Przegraliśmy też zbiórkę. Kluczowym momentem było też zejście do szatni po drugiej kwarcie, kiedy to chwilę wcześniej mieliśmy szansę zejść na 3 punkty i mecz byłby otwarty, a po dwóch stratach w krótkim czasie Koszalin miał już 10 punktów przewagi. W trzeciej kwarcie ponownie zrobiliśmy wiele strat i ten mecz nam uciekł. Żak później już tylko kontrolował ten mecz. Tak jak trener wspomniał... uczymy się tej ligi i będziemy dalej szukać zwycięstw.