piątek, 30 wrzesień 2022 11:19

Polonia zmierzy się w Koszalinie z MKKS Żakiem

Koszykarze BS Polonii Bytom swój drugi mecz w sezonie 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn rozegrają na wyjeździe z MKKS Żak Koszalin.

Po porażce w Radomiu z HydroTruckiem, ale jednak po obiecującym i dobrym występie, podopieczni trenera Mariusza Bacika pojechali do Koszalina. Nasz sobotni rywal wygrał swój inauguracyjny mecz z PGE Turowem Zgorzelec po walce do ostatnich sekund, wynikiem 103:100. Najlepsze zawody rozegrał młodzieżowiec Mateusz Kaszowski, notując 21 punktów i 7 asyst.

Tym razem Koszalinianie zagrają w swojej hali i podejmą nieco osłabioną jeszcze BS Polonię Bytom. Brak Patryka Wieczorka i Michała Sadło, którzy leczą nadal kontuzje, nie musi jednak oznaczać startu z przegranej pozycji, tym bardziej, że do rotacji wrócił Paweł Bogdanowicz, który postara się wspomóc drużynę. Tydzień wcześniej pokazaliśmy, że mimo braku trzech podstawowych zawodników, jesteśmy w stanie nawiązać walkę z silną ekipą z Radomia.

Co do charakterystyki gry Żaka, to o taką pokusił się Adam Bączyński, a przeczytać ją możecie TUTAJ. O zwycięstwo w tym starciu z pewnością Niebiesko-czerwonym będzie trudno, ale nie jest to cel nieosiągalny, a nawet całkiem realny, jeśli zagrają tak, jak w drugiej połowie spotkania z HydroTruckiem.

Mecz MKKS Żak Koszalin kontra BS Polonia Bytom odbędzie się 1 października, o godzinie 20:00. Trzymajcie kciuki!