czwartek, 29 wrzesień 2022 13:57

Rywal oczami Adama Bączyńskiego - MKKS Żak Koszalin

W drugiej kolejce sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Koszykówki Mężczyzn BS Polonia Bytom zmierzy się na wyjeździe z zespołem MKKS Żak Koszalin. Przedstawieniem sylwetki tego rywala zajął się jak zwykle jeden z członków sztabu szkoleniowego trenera Mariusza Bacika - Adam Bączyński.

"MKKS Żak Koszalin, czyli z którą przyjdzie nam się zmierzyć w drugim meczu na zapleczu ekstraklasy, to 12. zespół poprzedniego sezonu, w którym byli beniaminkiem, podobnie jak my. Po spokojnym utrzymaniu, zapewne ich apetyty wzrosną. Celem trwającej kampanii dla MKKSu będą play-offy. Na inaugurację pokonali na wyjeździe Turów Zgorzelec, po emocjonującej końcówce 103:100. Jeśli chodzi o aspekty taktyczne drużyny trenera Rafała Knapa to zespół, który wygląda solidnie po obu stronach parkietu. Bardzo dobrze grają z kontry, a w obronie są agresywni, wywierają presję i szukają przechwytów. Mocni "na dystansie", gdzie są w stanie trafiać na świetnym %.

Żak posiada w swoich szeregach bardzo mocny „obwód” , w skład którego wchodzi m.in były król strzelców polskiej ekstraklasy Jakub Dłoniak - skuteczny na półdystansie i dystansie. Młodzieżowiec, jak i mózg zespołu Mateusz Kaszowski, Łabinowicz, Amerykanin Sanders, to zawodnicy, którzy potrafią punktować na wiele sposobów, czy to penetracja, czy rzut z dystansu. Uważam, że obwód to siła zespołu z Pomorza, ale nie można zapominać o doświadczonym, uniwersalnym podkoszowym, jakim jest Wojciech Pisarczyk. To zawodnik ograny na pierwszoligowych parkietach, świetny w grze z piłką, podejmuje mądre decyzje boiskowe i posiada stabilny rzut z dystansu.

Na tym poziomie nie ma już łatwych przeciwników ale zrobimy wszystko, aby zanotować pierwszą wygraną i krok po kroku realizować cele założone na ten sezon."

Poloniści zmierzą się z MKKS Żak Koszalin w sobotę 1 października, o godzinie 20:00.