wtorek, 27 wrzesień 2022 17:28

Bytomski Charytatywny Bieg Godności “GONItwa” już w sobotę!

Pierwszy dzień października to nie tylko wyjazdowe spotkanie koszykarzy BS Polonii Bytom w Koszalinie, ale też czas na V edycję wyjątkowego Biegu Charytatywnego “GONItwa”.

Organizatorem tego niesamowitego wydarzenia jest niezmiennie PSONI, czyli Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tegoroczna edycja niesie za sobą, jak co roku, równie szczytny cel: tym razem to doposażenie ogrodu sensorycznego, z którego będą korzystać podopieczni stowarzyszenia. Sam bieg będzie miał miejsce 1 października w Parku Kachla. Plan wydarzenia uwzględnia bieg na 5km (początek o godzinie 11:00), nordic walking (godz. 12:00) oraz finał od godziny 13:00. Warto jednak udać się do parku wcześniej i załapać się na rozgrzewkę.

Jednym z elementów rozpoznawczych tego wydarzenia jest koszulka, co roku przedstawiająca inne barwy. W tym roku pomysłodawcy biegu postawili na połączenie doskonale znane wszystkim Ślązakom, żółty i niebieski. Mnogość symboliki tego doboru kolorów pozwala na dużą dowolność interpretacji, od Górnego Śląska, poprzez 100-lecie Powstań Śląskich, a kończąc na kolorystyce naszego miasta.

Zapisy na bieg trwają tylko do 28 września, a więc zostało już niewiele czasu na dołączenie do tego wydarzenia. Zachęcamy wszystkich naszych kibiców, mniejszych czy większych, do wystartowania. Zapisać możecie się TUTAJ!