piątek, 23 wrzesień 2022 10:23

Poloniści zainaugurują sezon 2022/23 Suzuki 1LM w Radomiu

Podopieczni trenera Mariusza Bacika rozpoczną rywalizację w kampanii 2022/23 na zapleczu ekstraklasy wyjazdowym meczem z HydroTruck Radom 24 września.

Będzie to starcie, w którym były przedstawiciel ekstraklasy podejmie zespół byłego drugoligowca, który awansował do pierwszej ligi. Cele obu ekip są inne, ponieważ Radomianie nie kryją chęci powrotu na najwyższy szczebel rozgrywkowy, a priorytetem Polonistów będzie spokojne utrzymanie się w lidze. Pełną analizę i przybliżenie sylwetki rywala w wykonaniu Adama Bączyńskiego możecie przeczytać TUTAJ.

Nie da się ukryć, że przewaga doświadczenia jest po stronie gospodarzy i to oni będą faworytem w tym meczu. Na naszą niekorzyść działa niestety sytuacja zdrowotna w szeregach Polonii, gdyż z powodu kontuzji do dyspozycji trenera Bacika nie będą Paweł Bogdanowicz i Patryk Wieczorek, a zagrożony jest występ Michała Sadło. Oczywistą kwestią jest natomiast to, że Niebiesko-czerwoni podejmą walkę z HydroTruckiem i będą starali się zaskoczyć rywala jak tylko mogą.

Mecz BS Polonii Bytom z HydroTruck Radom odbędzie się w hali MOSiR w Radomiu, przy ulicy Narutowicza 9. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00.