piątek, 23 wrzesień 2022 08:41

Rywal oczami Adama Bączyńskiego - HydroTruck Radom

Koszykarze BS Polonii Bytom zainaugurują sezon 2022/23 w Suzuki 1. Lidze Mężczyzn wyjazdowym starciem z HydroTruck Radom. Sylwetkę rywala przygotował członek sztabu trenera Mariusza Bacika, który zajmuje się analizą gry przeciwnika, a mowa oczywiście o Adamie Bączyńskim.

Na otwarcie sezonu przyjdzie nam się zmierzyć z przeciwnikiem, którego w zeszłym sezonie również nie było w tej klasie rozgrywkowej. Drużyna z Radomia kilkanaście lat spędziła w ekstraklasie, gdzie byli wicemistrzami Polski, zdobyli Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Spadkowicz z PLK ubiegłego sezonu to drużyna, której celem zapewne będzie jak najszybszy powrót na najwyższy szczebel i wysoko postawi nam poprzeczkę na inaugurację. W zespole z poprzedniej kampanii zostało kilka ważnych zawodników (tj. Zegzuła, Wall, Zalewski) i do tego sprowadzono mocne nazwiska ogranych zawodników w 1lidze jak i PLK. Mowa tu o Jeszke, Patoce, Pietrasie, a dodatkowo HydroTruck wykorzystuje przepis o „zagranicznym” zawodniku, w ten sposób za konstrukcję akcji będzie odpowiedzialny, Amerykanin Kaheem Ransom. Drużyna grająca zespołowo, mająca bardzo dobre przejście z obrony do ataku i rzuty dystansowe. Ułożona taktycznie, każdy zna swoją rolę na boisku.
 
Mecz BS Polonii Bytom z HydroTruck Radom odbędzie się w hali MOSiR w Radomiu, przy ulicy Narutowicza 9. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00.