czwartek, 12 styczeń 2023 13:59

Raport młodzieżowy BS Polonii Bytom: Juniorzy U17M walczą o szczebel centralny

Wszystkie grupy młodzieżowe BS Polonii Bytom są już za półmetkiem sezonu 2022/23 w swoich cyklach rozgrywkowych. Najlepiej radzi sobie pierwszy zespół juniorów z kategorii U17M, który dostał się do finałowej grupy śląsko-opolskiej, czyli "finału A".

U17M

Podopieczni trenera Aleksandra Sędzika w pierwszym etapie ulegli tylko dwukrotnie drużynie ekipie GTK Gliwice, a pokonali na swojej drodze drużyny MOSMu Tychy, AZS Politechniki Opolskiej i Częstochowskiej oraz UKS SP 27 Katowice II. Drugi etap rozpoczęli niestety od porażki z drużyną SP 27 Katowice I, ale przed nimi jeszcze siedem spotkań, w których podejmą zespoły Smyka Prudnik, MKSu Dąbrowy Górniczej i MKKSu Rybnik. Najbliższy mecz młodzi Poloniści rozegrają 1 lutego w Prudniku z miejscowym Smykiem. Szczegółowy terminarz znajdziecie TUTAJ.

I mecz finału A U17M: BS Polonia Bytom 77:84 UKS SP 27 Katowice
Punktowali: Soiński 35, Pleszczyński 10, Całusiński 10, Siejka 9, Jałowiecki 7, Moskal 3, Kościelecki 3, Trześniewski, Pacześny, Lyko, Krassowka, Cepiga.

Drugi skład Polonii w tej samej kategorii pełni funkcję uzupełniającą, i mimo że nie odniósł on jeszcze żadnego zwycięstwa, to młodsi zawodnicy zdobywają cenne doświadczenie i otrzymują szansę na grę. Ich terminarz znajdziecie TUTAJ.

U19M

Drużyna juniorów starszych, prowadzona przez trenera Radosława Fudalego, zakończyła pierwszy etap sezonu zasadniczego na trzecim miejscu grupy I, za GTK Gliwice i MKS Dąbrową Górniczą, a przed KKS Tarnowskie Góry i MCKiS Jaworzno. Niestety ten rezultat pozbawił ich szansy na grę o awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, ale w finale B będą rywalizować z sześcioma drużynami o jak najwyższe miejsce w strefie śląsko-opolskiej. Szczegółowy terminarz znajdziecie TUTAJ.

U19K

Nasze Polonistki są najbliżej zakończenia sezonu. Do tej pory, w siedmiu meczach odniosły jedno zwycięstwo i sześć porażek. Pozostał im ostatni mecz przeciwko drużynie ISWJ KMS Stalmach Wisła, który będzie szansą na zakończenie rozgrywek zwycięstwem i zachowaniem 4. miejsca w tabeli strefy śląsko-opolskiej. To spotkanie odbędzie się 12 stycznia w Wiśle. Pełny terminarz i wyniki dostępne są TUTAJ.

3LM

Rezerwy BS Polonii Bytom, w których młodzieżowcy z wymienionych wcześniej roczników męskich rozgrywają swoje, nierzadko pierwsze seniorskie minuty, są na etapie 2/3 rozgrywek w grupie śląskiej, gdzie zajmują 4. miejsce na 8 zespołów. W ostatnim spotkaniu ulegli wiceliderowi MUKS Sari Żory, wynikiem 77:92. W ramach 11. kolejki pojadą 15 stycznia do Katowic, gdzie zmierzą się z UKS SP 27. Pełny terminarz i wyniki dostępne są TUTAJ. Drużyny, które zajmą miejsca 1-4, awansują do II etapu, w którym zmierzą się z najlepszymi zespołami z woj. opolskiego.