czwartek, 13 styczeń 2022 08:45

Polonistki ulegają drużynie z Wisły

Juniorki BS Polonii Bytom przegrały domowe spotkanie z ISWJ KMS Stalmach Wisła, wynikiem 37:56. W ten sposób rozegrały siódmy mecz w sezonie zasadniczym kategorii wiekowej U17.

Było to starcie dwóch, sąsiadujacych ze sobą drużyn w tabeli, dzięki czemu gospodynie teoretycznie powinny mieć spore szanse na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Problemy zdrowotne dwóch podstawowych zawodniczek wdały się jednak Polonistkom we znaki i często przegrywały rywalizację podkoszową, mając stosunkowo niższy skład od rywalek.

Mimo tych niedogodności, naszym dziewczynom nie można odmówić chęci, waleczności i zaangażowania prezentowanego na parkiecie, szczególnie w przypadku zawodniczek, które wychodziły na boisko z ławki rezerwowych i wykazywały się odwagą i bezkompromisowością w swoich zagraniach. Niestety, momentami brakowało tylko lepszej skuteczności w ofensywie.

Podopieczne trenerki Anny Banaszczak punktowały następująco: Mazur 14, Pilicka 10, Pudlik 7, Dosa 4, Kozłowska 2, Grochowicz, Buchczik.

BS Polonia Bytom 37 : 56 ISWJ KMS Stalmach Wisła
(10:20, 9:8, 10:14, 8:14)

Kolejny mecz Niebiesko-czerwone rozegrają z Olimpią Wodzisław Śląski, ponownie na własnym parkiecie. Trzymamy kciuki za zwycięstwo!