wtorek, 21 grudzień 2021 10:06

Juniorki Polonii uległy u siebie Głuchołazom

Koszykarki U17 BS Polonii Bytom przegrały u siebie ligowe spotkanie z MUKS Chrobry Basket Głuchołazy, wynikiem 49:73.

Podopieczne trenerki Anny Banaszczak niestety wciąż nie zaznały smaku zwycięstwa w rozgrywkach śląskiej grupy Juniorek U17. Mimo tego, że ich gra w ostatnich spotkaniach wyglądała coraz lepiej, to niestety względy zdrowotne sprawiły, że tym razem nie mogły wznieść się na szczyt swoich możliwości. Kilka Polonistek było w grudniu na kwarantannach, po których trudno jest wrócić do dyspozycji sprzed przerwy w tak krótkim czasie, a liderka i kapitan zespołu Martyna Miedza po urazie kostki jest w trakcie rekonwalescencji.

Wiadomym było, że Bytomianki podejmą walkę bez względu na zaistniałe okoliczności i nie ułatwią liderowi tabeli zadania. Walczyły do ostatniego gwizdka, na co dowodem jest wygrana ostatnia kwarta, jednak w perspektywie całego spotkania musiały uznać wyższość gości, przegrywając różnicą 24 punktów.

Niebiesko-czerwone punktowały następująco: Pilicka 19, Dosa 11, Mazur 9, Kozłowska 4, Góreczna 4, Pudlik 2, Grochowicz, Cerazy.

BS Polonia Bytom 49 : 73 MUKS Chrobry Basket Głuchołazy
(12:25, 9:14, 7:18, 21:16)

Polonistki czekają jeszcze cztery mecze, po dwa na wyjeździe i u siebie, a najbliższy rozegrają u siebie z ISWJ KMS Stalmach Wisłą, 12 stycznia o godzinie 18:30.