poniedziałek, 06 grudzień 2021 10:04

Junior NBA: Bytomskie Sacramento Kings z dwoma zwycięstwami

5 grudnia w hali na Skarpie odbył się II Turniej Konferencji Zachodniej w Dywizji Pacyfic Junior NBA Projekt Basket Polska, współorganizowany przez BS Polonię Bytom. Gospodarzem był klub UKS MOSM Bytom, dla którego był to udany występ jako Sacramento Kings.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny ze śląska. UKS MOSM Bytom jako Sacramento Kings, Basket 4 Kids Ruda Śląska jako Los Angeles Clippers, GTK Gliwice jako Golden State Warriors i Basket Team Mikołów jako Phoenix Suns. Podopieczni trenerki Anny Banaszczak rozegrali trzy spotkania, z czego zwyciężyli dwa. ulegli tylko ekipie z Gliwic.

  • Basket 4 Kids Ruda Śląska Los Angeles Clippers 6:38 GTK Gliwice Golden State Warriors 
  • GTK Gliwice Golden State Warriors 41:25 UKS MOSM Bytom Sacramento Kings 
  • Basket Team Mikołów Phoenix Suns 28:12 Basket 4 Kids Ruda Śląska Los Angeles Clippers 
  • UKS MOSM Bytom Sacramento Kings 29:7 Basket Team Mikołów Phoenix Suns 
  • UKS MOSM Bytom Sacramento Kings 50:3 Basket 4 Kids Ruda Śląska Los Angeles Clippers 50:3

Warto podkreślić, że Liga potrwa do marca 2022 roku, a osiem najlepszych drużyn z każdej konferencji zakwalifikuje się do play-offów. Dwie najlepsze drużyny z każdej konferencji spotkają się następnie w Finałach, aby wyłonić pierwszego zwycięzcę „Ligi Jr. NBA Projekt Basket Polska”.

To było prawdziwe, rodzinne święto koszykówki, w którym wyniki poszczególnych starć zeszły na drugi plan, a wszyscy uczestnicy cieszyli się grą i zdobyciem każdego kolejnego punktu. Imprezę uświetniły występy Szkoły Tańca Tańcówka Art Studio z Chorzowa oraz obecność zawodników seniorskich drużyn BS Polonii Bytom. Był to wzorcowy przykład integracji lokalnych społeczności, takich jak współpraca klubu młodzieżowego UKS MOSM Bytom z młodzieżowo/seniorskim BS Polonia Bytom, przy udziale samorządu Miasta Bytomia, który swoją obecnością na turnieju potwierdził Wiceprezydent Adam Fras.