wtorek, 23 listopad 2021 09:49

Poloniści U19 po walce ulegają MKS Dąbrowie Górniczej

Reprezentanci Akademii Koszykówki BS Polonii Bytom nieznacznie przegrali z MKS Dąbrową Górniczą w rozgrywkach juniorów starszych U19.

Przed rozpoczęciem tego spotkania 22 listopada, nasi zawodnicy, na czele z trenerem Aleksandrem Sędzikiem, wiedzieli że będzie to wymagające wyzwanie. Zespół MKS nie zaznał bowiem jeszcze smaku porażki w sezonie 2021/22, a w pierwszym meczu wyjazdowym Poloniści przegrali w Dąbrowie różnicą 18 punktów. Od początku starcia rywalizacja była bardzo wyrównana ze wskazaniem na przyjezdnych. Bytomianie schodzili na przerwę z zaledwie sześciopunktową stratą. Po zmianie stron coś zacięło się w naszych szeregach i pojawił się problem w ofensywie. W trzeciej kwarcie zdobyliśmy zaledwie 9 punktów, przez co MKS odskoczył na kilkanaście oczek przewagi.

Ostatnia odsłona to zwrot o 180 stopni w rywalizacji na Skarpie. Efektywna obrona napędzała atak Polonistów, dzięki czemu systematycznie zmniejszali przewagę rywala, jednak na wyjście na prowadzenie zabrakło już czasu. Finalnie MKS Dąbrowa Górnicza okazał się lepszy o zaledwie cztery punkty. Nie licząc trzeciej, nieudanej kwarty, to był to bardzo dobry występ bytomskiej młodzieży. Prym wiedli zawodnicy, którzy regularnie uzupełniają skład drugoligowej drużyny seniorskiej, czyli Suwała, Respondek i Nowakowski, którzy łącznie zdobyli 68 oczek.

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Suwała 28 (6x3), Respondek 27, Nowakowski 15, Hosumbek 3, Dragon 3, Brandysiok 2, Przybył, Greń, Holeczek, Jaroń, Studniarski.

BS Polonia Bytom 76 : 80 MKS Dąbrowa Górnicza
(24:28, 21:23, 9:20, 22:9)

Przed juniorami starszymi BS Polonii Bytom ostatni mecz w II grupie śląskiej. Zmierzą się w nim na wyjeździe z MKKS Rybnik 29 listopada, o godzinie 19:00.