Wydrukuj tę stronę
środa, 28 kwiecień 2021 18:21

Bytom lepszy od Rydzyny na Skarpie. 36 punktów Leszczyńskiego!

BS Polonia Bytom zrewanżowała się Rycerzom Rydzyna, pokonując ich w drugim spotkaniu na Skarpie wynikiem 84:74! Wojciech Leszczyński zdobył w tym spotkaniu 36 punktów!

Cel Polonistów przed tym meczem był jasny i udało się go spełnić w 100%! Prowadzili oni przez zdecydowaną większość starcia i mimo tego, że rywale wielokrotnie próbowali przejąć kontrolę, to Wojciech Leszczyński i spółka nie pozwalali im na to. Wymieniony "Leszczu", podobnie jak Marcin Salamonik w pierwszej potyczce z Inowrocławiem, był prawdziwym liderem, gdyż zdobył aż 36 oczek! Cała drużyna rozegrała niesamowite zawody, zostawiając serce i zdrowie na parkiecie. Jednym z przykładów może być kapitan Norbert Kujon, który po czterech kolejnych celnych "trójkach" został sfaulowany przy piątej próbie i doznał urazu stawu skokowego. Na wyróżnienie zasługuje również "Sali", który mimo skromniejszej zdobyczy punktowej, zanotował aż 16 zbiórek oraz 8 asyst.

Niebiesko-czerwoni punktowali w następujący sposób: Leszczyński 36, Kujon 12, Podkowiński 11, Daszke 11, Łucka 7, Salamonik 4, Serwański 3.

Po dwóch spotkaniach trzeciej rundy z Rydzynianami stan ćwierćfinału to 1:1. Decydujący mecz odbędzie się ponownie w Rydzynie dnia 1 maja. Zwycięzca awansuje do najlepszej czwórki play-off II Ligi Mężczyzn. Przypomnijmy, że na awans do wyższej klasy rozgrywkowej liczyć mogą trzy zespoły.