Wydrukuj tę stronę
wtorek, 27 kwiecień 2021 13:56

Rewanż Polonii Bytom z Rydzyną - najważniejszy mecz sezonu!

BS Polonia Bytom 28 kwietnia rozegra drugie, rewanżowe spotkanie z Rycerzami Rydzyny w ramach 3. rundy fazy play-off II Ligi Mężczyzn 2020/21. W pierwszym meczu ulegliśmy na wyjeździe wynikiem 81:94.

Podopieczni Mariusza Bacika czekają na ten mecz prawdopodobnie jak na żaden inny w tym sezonie. Po porażce w Rydzynie, która spowodowana była naszą gorszą dyspozycja strzelecką w trzeciej kwarcie, silna chęć rewanżu jest jednocześnie zapewnieniem, że podejdą oni do tego starcia maksymalnie skoncentrowani i zdeterminowani. Niebiesko-czerwoni oczywiście nie dopuszczają do świadomości innego scenariusza niż zwycięstwo i ponowny wyjazd do województwa wielkopolskiego, jednak należy wspomnieć, że w przypadku drugiej porażki sezon koszykarski w Bytomiu zostanie zakończony na etapie ćwierćfinału.

Analiza poprzedniego spotkania i wyciągnięte na jej podstawie wnioski sprawią, że Poloniści podejdą do tego spotkania nieco mądrzejsi o możliwe zagrania rywali. "Własne mury", w postaci Hali na Skarpie, również przemawiają na naszą korzyść, gdyż przypomnijmy, że ta twierdza została w tym sezonie zdobyta zaledwie raz i to przez niemal "murowanego" kandydata do awansu, czyli AGH Kraków.

Zapraszamy wszystkich na transmisję tego, najważniejszego do tej pory meczu w sezonie 2020/21, a odbędzie się ona jak zwykle na naszym kanale YouTube - PB TV. Widzimy się w środę 28 kwietnia kilka minut przed godziną 18:00!