Wydrukuj tę stronę
niedziela, 25 kwiecień 2021 08:42

Porażka Polonii w Rydzynie

BS Polonia Bytom uległa Rycerzom Rydzyna w pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-off II Ligi Koszykówki. W stanie rywalizacji do dwóch zwycięstw rywale wysunęli się na prowadzenie.

Tak jak przewidywaliśmy, nie było to łatwe spotkanie, ale momentami widać było, że Poloniści mają argumenty, aby wrócić z Rydzyny z tarczą. Pierwsza połowa oraz początek trzeciej kwarty wskazywały, że kwestia końcowego wyniku pozostanie zagadką do ostatniego gwizdka sędziów. Powodem porażki okazała się jednak pozostała część trzeciej kwarty, w której podopiecznych Mariusza Bacika dopadła niemoc strzelecka. Spośród wielu prób jedynie niektóre znajdowały drogę do kosza, co przełożyło się na 19 punktów. Wydawać by się mogło, że jak na jedną ćwiartkę nie jest to zły wynik, jednak przy 33 punktach gospodarzy nie byliśmy w stanie dorównać im tempa. Wypracowanej przewagi rywale nie oddali już do końca spotkania i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tej serii.

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Podkowiński 20, Leszczyński 16, Kujon 15, Daszke 10, Serwański 9, Salamonik 5, Kurdubski 4, Kucharski 2.

"Przegrana bitwa nie oznacza przegranej wojny", co z pewnością postaramy się udowodnić w drugim, domowym meczu przeciwko Rydzynianom. Rewanżowe starcie odbędzie się 28 kwietnia, o godzinie 18:00 na Skarpie!