Wydrukuj tę stronę
piątek, 23 kwiecień 2021 14:42

Wyjazd Polonii do Rydzyny w walce o półfinał play-off II Ligi

Dnia 24 kwietnia BS Polonia Bytom zmierzy się z Rycerzami Rydzyny w pierwszym meczu 3. rundy fazy play-off II Ligi Mężczyzn sezonu 2020/21. Rywalizacja na tym etapie toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

Polonistów czeka jedno z trudniejszych wyzwań w tym sezonie, porównywalne do konfrontacji z AGH Kraków. Rycerze Rydzyna, to ekipa która zdominowała grupę D, notując tylko dwie porażki w części zasadniczej. W swoich szeregach posiadają bardzo doświadczonych zawodników z przeszłością na ekstraklasowych boiskach jak i pierwszoligowych. Rydzynianie charakteryzują się dynamicznym przejściem z obrony do ataku, dobrym rzutem dystansowym, a także zespołowością. Bardzo chętnie dzielą się piłką, dzięki czemu zdobycze punktowe rozkładają się na kilku koszykarzy. Świadczyć o tym może dwucyfrowa średnia ilość zdobywanych punktów na mecz u sześciu graczy. Są drugim zespołem w II lidze pod względem wykonanych rzutów trzypunktowych. Jeśli chodzi o ich skuteczność zza łuku, to wynosi ona nieco ponad 33 procent.

Co do indywidualności, to z pewnością należy zwrócić uwagę na zdecydowanego lidera Kamila Chanasa, który zdobywa średnio 17,6 punktu na mecz, z ponad 40% skutecznością "za trzy". Warto podkreślić fakt, że zza łuku oddał niemal dwa razy więcej prób niż z półdystansu czy spod kosza. Mózgiem drużyny można określić Dawida Bręka (śr. 12,3 pkt), który w dotychczasowych spotkaniach rozdał aż 164 asysty, czyli blisko 8 kreujących podań na mecz! Jego brat, Mateusz Bręk (śr. 12,8 pkt) to bardzo atletyczny zawodnik, który znany jest z regularnych zakończeń swoich akcji "z góry". Podkoszową wieżą w formacji Rydzyny jest Szymon Milczyński (śr. 12,7), który notuje ponad 11 zbiórek na mecz. Najlepszą piątkę uzupełnia Maciej Rostalski (śr. 12,3), czyli "czwórka" z wysoką skutecznością rzutową.

Mimo atutów gospodarzy sobotniego starcia, podopieczni Mariusza Bacika z pewnością mają na nie liczne odpowiedzi, a o mocnych stronach w naszej ekipie nie trzeba nikomu przypominać. Poloniści udali się do Rydzyny z dużą wolą walki i apetytem na zwycięstwo, które byłoby znaczącym krokiem w kierunku najlepszej czwórki II ligi. Pierwszy mecz w rywalizacji do dwóch wygranych w ćwierćfinale odbędzie się 24 kwietnia, o godzinie 19:00. Transmisję z tego spotkania udostępnimy na naszym profilu Facebook.