AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

piątek, 08 styczeń 2021 15:14

Ważny mecz Polonistów w Bielsku-Białej

Po przerwie świąteczno-noworocznej, podopieczni Mariusza Bacika rozegrają pierwszy mecz w 2021 roku. Ich przeciwnikiem będzie ekipa Daas Basket Hills Bielsko-Biała, która może być jednym z najbardziej wymagających rywali w drugiej części sezonu zasadniczego.

Sobotni gospodarze, po zmianie trenera, wygrali swoje trzy ostatnie spotkania, kolejno z Dąbrową Górniczą (+9), Jarosławiem (+3) oraz Bozzą Kraków (+12). Przed 15. kolejką spotkań plasują się na piątym miejscu w tabeli, z ilością 21 punktów na koncie. Na taką zdobycz składa się bilans ośmiu zwycięstw i pięciu porażek. W meczach domowych Bielszczanie mogą pochwalić się stosunkiem 5-2. 

Prym wśród zawodników trenera Grzegorza Błotko wiodą Wojciech Zub oraz Robert Kozaczka. Tylko ta dwójka średnio w każdym meczu rzuca ponad 35 punktów. Nie mniejsze zagrożenie stanowić będą również Grzegorz Szybowicz oraz Sebastian Dusiło. O potencjale w ataku świadczyć może fakt, iż Bielsko-Biała, mimo porażki, zdobyła aż 82 punkty, będąc gościem w starciu z obecnym liderem tabeli AGH Kraków, czyli najwięcej spośród pozostałych formacji naszej grupy.

Wygrana Polonii w pierwszym meczu z Daas Basket Hills na Skarpie wynikiem 101:77 może dać złudne wrażenie, że Bytomianie jadą po pewne zwycięstwo. Nasi zawodnicy doskonale wiedzą, że to spotkanie samo się nie wygra i z pewnością zostawią serce na parkiecie!

09.01.22, 19:00 - Daas Basket Hills Bielsko Biała - : - BS Polonia Bytom