AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

sobota, 10 kwiecień 2021 18:07

Marcin Salamonik Show w wygranym starciu z Inowrocławiem!

BS Polonia Bytom pokonała KSK Noteć Inowrocław w pierwszym meczu drugiej rundy play-off II Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/21. 37 punktów zdobył Marcin Salamonik, który poprowadził drużynę do zwycięstwa!

Powiedzieć, że Sali rozegrał dobre zawody tego wieczoru, to jak nic nie powiedzieć. Śledząc na żywo transmisję spotkania można było odnieść wrażenie, że każda rzucona przez niego piłka w kierunku kosza lądowała w siatce, a zwłaszcza zza łuku. Osiem trójek na jedenaście rzutów wybijało regularnie gości z rytmu. O ile pierwsza połowa była dość wyrównana, bo skończyła się dwupunktową stratą Niebiesko-czerwonych, to po zmianie stron wypracowali oni bezpieczną przewagę, której bronili już do ostatniego gwizdka sędziów.

Bohater Polonistów, oprócz 37 punktów, zanotował również 12 zbiórek, co sprawiło, że zaliczył dziewiąte w tym sezonie double-double. Wyróżnili się również Emil Podkowiński oraz Szymon Daszke, kolejno z 12 i 11 oczkami na koncie. Pozostali Bytomianie punktowali w następujący sposób: Leszczyński 8, Łucka 6, Kujon 4, Mol 2, Kurdubski 1.

W rywalizacji z KSK Noteć Inowrocław do dwóch zwycięstw wyszliśmy na prowadzenie. Za tydzień, a dokładnie 17 kwietnia, pojedziemy do województwa Kujawsko-Pomorskiego powalczyć o awans do trzeciej rundy play-off. Jeśli ta sztuka nie uda się na wyjeździe, to w środę 21 kwietnia ponownie zagramy w Bytomiu decydujące starcie. Miejmy jednak nadzieję, że obędzie się bez trzeciego spotkania!