AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

piątek, 09 kwiecień 2021 15:34

Adam Bączyński: Czeka nas trudna seria

W sobotę 10 kwietnia BS Polonia Bytom będzie kontynuować swoją drogę w fazie play-off sezonu 2020/21 II Ligi Mężczyzn. W drugiej rundzie zmierzymy się z KSK Notecią Inowrocław. W kwestii przedstawienia przeciwnika i charakterystyki ich gry, do tablicy nie mógł zostać wywołany nikt inny jak asystent trenerów Adam Bączyński.

Noteć to trzecia drużyna zasadniczej części sezonu w grupie A. W pierwszej rundzie play-off, po bardzo trudnym boju z niżej notowanym Treflem II Sopot, wyrwali awans w ostatniej minucie meczu. Co do rywala od strony sfery mentalnej to czeka nas trudna seria. Noteć w pierwszym meczu fazy pucharowej przegrywała już różnicą niemal 30 punktów, jednak zdołali oni zniwelować straty do kilkunastu punktów, a następnie odrobić straty w spotkaniu u siebie. To potwierdza ich siłę i upór w dążeniu do zwycięstwa! Na pewno po takim dwumeczu wzrosły ich morale i przyjadą z bojowym nastawieniem. To ekipa, której istotną cechą jest ich chemia w zespole. Mecz może nie układać się po ich myśli, jednak dzięki temu właśnie czynnikowi wzajemnie się motywują i napędzają do dobrej gry, a prędzej czy później przynosi to dobry skutek.

Drużyna Noteci charakteryzuje się sprawnym przejściem z obrony do ataku, organizacją gry w ataku pozycyjnym i zespołowością. Bardzo dobrze dzielą się piłką i szukają siebie nawzajem na boisku. Są w czołówce drużyn 2. ligi pod względem ilości asyst. W obronie grają dość agresywnie, z naciskiem na zawodnika z piłką oraz odcięciem podania. Nie będzie to łatwa przeprawa, jednak dla nas liczą się tylko zwycięstwa, a potrzebne są dwa, aby myśleć o trzecim etapie tej części sezonu.

Domowa transmisja z tego spotkania odbędzie się jak zwykle na naszym kanale YouTube - PB TV. Zapraszamy 10 kwietnia, kilka minut przed 18:00!