Wydrukuj tę stronę
środa, 07 kwiecień 2021 16:30

Polonia znów zwycięża z Bozzą Kraków i awansuje do 2. rundy

BS Polonia Bytom pokonała KK UR Bozzę Kraków w rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy play-off i zapewniła sobie awans do kolejnej fazy. Wynik to 72:55!

Już przed meczem wiadomo było, że Trener Mariusz Bacik wraz ze sztabem szkoleniowym może potraktować to spotkanie bardziej jako grę szkoleniową i uzupełniającą dla zmienników. To wszystko dzięki pokaźnej zaliczce 43 punktów z pierwszego starcia w Krakowie, wygranego 105:62. Mimo tego, że w pierwszej połowie Poloniści nie wysunęli się na zdecydowane prowadzenie, to w pełni kontrolowali przebieg spotkania, co udowodnili już po zmianie stron.

Każdy z zawodników Niebiesko-czerwonej ławki zagrał minimum 10 minut i zdobył co najmniej 2 punkty, w tym dwóch naszych młodzieżowców. Najbardziej wyróżnili się Emil Podkowiński z 15 punktami i 8 zbiórkami, Jakub Kucharski 12 oczek oraz Szymon Daszke 11 (3x3pkt). Pozostali punktowali w następujący sposób: Nowakowski 7, Łucka 7, Kurdubski 6, Kujon 4, Salamonik 2, Suwała 2, Mol 2 (7 asyst), Czyżewski 2 (9 zbiórek), Serwański 2.

Ta wygrana dała nam przepustkę do 2. rundy fazy play-off sezonu 2020/21 II Ligi Koszykówki Mężczyzn, w której zmierzymy się z KSK Notecią Inowrocław, która pokonała w dwumeczu Trefl II Sopot.