AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

czwartek, 01 kwiecień 2021 07:07

Nowy transfer!

Zoran Tojevic został nowym zawodnikiem Polonii Bytom. Chorwacki skrzydłowy o polskich korzeniach dołączył do Niebiesko-Czerwonych na fazę play-off.

Zoran Tojevic urodził się w Zagrzebiu ale z Polską jest ściśle związany przez swojego dziadka, który pod koniec lat 70. XX wieku wyemigrował do Jugosławii, zmieniając nazwisko z wersji polskiej na bałkańską. Uwielbiam polskie jedzenie, zwłaszcza bigos i pierogi oraz polskie kobiety. Mój dziadek co prawda zmienił nazwisko, ale częściowo czuję się Polakiem i jestem dumny z pochodzenia i znaczenia mojego nazwiska – przyznał tuż po przyjeździe do Bytomia Zoran.

Zoran Tojevic obecnie mieszka w Chorwacji  mierzy 199 cm wzrostu a jego atuty to przede wszystkim szybkość, i wszechstronność pod koszem rywala. Zawodnik dołącza do zespołu prowadzonego przez Mariusza Bacika na zasadzie transferu tymczasowego, by zasilić szeregi Polonistów w fazie play off.

Dotychczasowo Tojevic grał w lidze chorwackiej oraz serbskiej, jednak z końcem tamtejszego sezonu postanowił szukać nowych wyzwań. W Polonii zagra ze szczególnym dla jego dziadka o polskich korzeniach i znajomego z Chicago numerem 23.