AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

środa, 31 marzec 2021 21:03

Zwycięska inauguracja fazy play-off dla Polonii Bytom

BS Polonia Bytom od pewnej wygranej rozpoczęła swoją drogę w fazie pucharowej II Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/21, pokonując na wyjeździe KK UR Bozza Kraków wynikiem 105:62. Marcin Salamonik zaliczył triple-double.

Już od pierwszych minut na parkiecie było widać, która drużyna jest bardziej zdeterminowana i zmotywowana do zwycięstwa. Poloniści narzucili swoje tempo gry, któremu gospodarze nie umieli sprostać, co w konsekwencji spowodowało, że z każdą kwartą Bytom powiększał swoją przewagę i w pełni kontrolował to spotkanie. Wygrana rywalizacja na desce (43:32), 32 asysty oraz 16 przechwytów złożyły się na zdecydowany triumf Niebiesko-czerwonych.

Jeśli chodzi o występ poszczególnych zawodników, to tego dnia w Krakowie rządził i dzielił Marcin Salamonik. Jego statystyki, czyli 18 punktów, 10 zbiórek, 11 asyst i 7 przechwytów, złożyły się na pierwsze w tym sezonie triple-double, a także eval o wartości 40! Z bardzo dobrej strony pokazali się również nasz kapitan Norbert Kujon, który zdobył 20 oczek, a także Wojciech Leszczyński, Szymon Daszke i Rafał Serwański - odpowiednio 16, 13 i 12 oczek. Pozostali również dodali coś od siebie: Łucka 9, Kurdubski 8, Mol 7, Czyżewski 2.

43 punkty przewagi to na tyle solidna zaliczka, że o awans do drugiej rundy play-off możemy być spokojni. Rewanżowe spotkanie, które odbędzie się 7 kwietnia, powinno być już tylko formalnością, a także możliwością zdobycia cennych minut przez graczy rezerwowych, w tym naszej młodzieży.