AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

wtorek, 30 marzec 2021 14:43

BS Polonia Bytom zainauguruje playoffy wyjazdem do Krakowa

Poloniści w pierwszej rundzie fazy play-off pojadą do Kraków, aby tam zmierzyć się z KK Uniwersytetu Rolniczego. Będzie to trzecie spotkanie z tą drużyną w sezonie 2020/21.

Układ w tabeli i rozstrzygnięcia na parkietach grupy C II Ligi Koszykówki Mężczyzn sprawiły, że nasz ostatni rywal w fazie zasadniczej, zajmując w niej siódme miejsce, stał się pierwszym rywalem w playoffach. Mowa tutaj oczywiście o ekipie KK UR Bozza Kraków, która trafia na Bytomian, wychodzących do kluczowej części sezonu z pozycji wicelidera. Przeciwnik jest nam bardzo dobrze znany, gdyż Niebiesko-czerwoni dwukrotnie pokonali podopiecznych Marka Paulisha w tym sezonie, a ostatnio 26 marca w Hali na Skarpie, wynikiem 75:61.

Planem zawodników Mariusza Bacika jest wypracowanie sobie w Krakowie solidnej zaliczki tak, aby za tydzień w Bytomiu spokojnie móc kontrolować przebieg spotkania i myśleć już kolejnej rundzie. Tam czekać będzie zwycięzca konfrontacji KSK Noteci Inowrocław z Treflem II Sopot. Transmisja starcia Polonii z Bozzą Kraków będzie dostępna na stronie Facebook gospodarzy. Udostępnimy ją również w naszych mediach społecznościowych. Bądźcie przygotowani 31 marca, o godzinie 19:00!