AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

poniedziałek, 29 marzec 2021 13:41

Czas na play-offy! - zapowiedź

W dniu 26 września 2020 roku do rywalizacji w II Lidze Koszykówki Mężczyzn przystąpiło 51 zespołów. Po fazie zasadniczej na placu boju pozostały 32 ekipy, w tym BS Polonia Bytom, która jest jednym z poważniejszy graczy w wyścigu po awans!

Podopieczni Mariusza Bacika poznali już pierwszego rywala fazy play-off. Złożyło się tak, że w na przestrzeni dwóch tygodni rozegramy trzy mecze z KK UR Bozza Kraków. Pierwszy z nich jest już za nami, w ramach 26. kolejki, który zwyciężyliśmy wynikiem 75:61. Z racji, iż Krakowianie zajęli ostatecznie siódme miejsce w tabeli grupy C, to będą oni przeciwnikami Bytomian w pierwszej rundzie. Mecz inauguracyjny odbędzie się już 31 marca, o godzinie 19:00 w stalicy Małopolski, a rewanżowy 7 kwietnia w Bytomiu. Wyjątkowo w pierwszej rundzie zostaną rozegrane tylko dwa mecze, a o awansie decydować będzie lepszy bilans punktowy. Od drugiego szczebla drabinki turniejowej play-off będą już potrzebne dwa zwycięstwa, by wykonać kolejny krok w stronę pierwszej ligi. 

Jeśli wszystko ułoży się po myśli Polonistów, to w drugiej rundzie zmierzą się oni z wygranymi konfrontacji KSK Noteci Inowrocław z Treflem II Sopot, w której Ci pierwsi zajęli trzecie, a drudzy szóste miejsce w grupie A. O kolejnych szczeblach będziemy informować na bieżąco, oczywiście trzymając równocześnie kciuki za Niebiesko-czerwonych, aby ten sezon trwał najdłużej jak to tylko możliwe!