AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

piątek, 26 marzec 2021 19:47

Zwycięstwo Polonii z Krakowem na koniec rundy zasadniczej

BS Polonia Bytom pokonała u siebie KK UR Bozza Kraków wynikiem 75:61. Był to ostatni mecz Polonistów w fazie zasadniczym i jednocześnie 21. wygrana w sezonie 2020/21.

Podopieczni Mariusza Bacika od początku do końca nie oddali prowadzenia i wygrali wszystkie kwarty, mimo to nie była to najłatwiejsza przeprawa. Krakowianie robili wszystko, aby utrzymać punktowy kontakt z gospodarzami na tablicy wyników. Najbardziej we znaki wdali nam się Marcin Stasiak oraz Patryk Michałowski, którzy zdobyli kolejno 18 i 14 oczek. Być może delikatnie odczuwalny był brak Emila Podkowińskiego oraz Wojtka Leszczyńskiego, narzekających na drobne kontuzje. Koniec końców, reszta zespołu stanęła na wysokości zadania i dopisała kolejne 2 punkty do tabeli grupy C.

Oprócz cennego zwycięstwa, zwieńczającego pierwszy etap rozgrywek, cieszy również fakt, że każdy z Niebiesko-czerwonych, który zagościł na parkiecie, dorzucił coś od siebie. Aż czterech graczy osiągnęło podwójną zdobycz punktową: Kujon 15 (5x3), Daszke 14 (3x3), Serwański 12, Kurdubski 11. Pozostali dołożyli następujące cegiełki: Salamonik 8 (14 zbiórek), Łucka 4, Kucharski 4, Suwała 3, Mol 2, Czyżewski 2.

Przed nami faza play-off, która rozpocznie się już 31 marca, jednak nasz pierwszy przeciwnik wyłoni się dopiero w niedzielę 28 marca, kiedy to MKS II Dąbrowa Górnicza zmierzy się z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Zwycięstwo Dąbrowian daje im 7. lokatę, na której zastąpią KK UR Bozzę Kraków z kompletem rozegranych spotkań.