Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 22 marzec 2021 10:12

Trzecia porażka Polonii w sezonie

BS Polonia Bytom uległa ekipie AZS PWSTE Jarosław 91:76 w przedostatniej kolejce zasadniczej części sezonu. To trzecia porażka Polonistów w tym sezonie.

Ten mecz od początku nie układał się po myśli Niebiesko-czerwonych. Przeciwnicy od pierwszej minuty pokazali, że są nieco bardziej zdeterminowani by wygrać. Podopieczni Mariusza Bacika wiedzieli, że jest to "trudny teren", jednak żądza zwycięstwa w walce o piąte miejsce w grupie poprowadziła ich do zwycięstwa. Zadecydowała o nim w dużej mierze trzecia kwarta, którą przegraliśmy wynikiem 17:33. Bezbłędny zza łuku był Łukasz Krawiec, trafiając 5/5 za trzy, a swoją skutecznością imponowali Cezary Gumiński oraz Wiktor Majka. Drużyna Jarosławian trafiała statystycznie co drugi rzut do kosza w tej grze, a także zebrała o 15 piłek więcej na desce, czego niestety brakowało po stronie Bytomia.

W szeregach Polonii punktowali: Daszke 17, Leszczyński 12, Salamonik 9, Kujon 8, Łucka 8, Kurdubski 8, Mol 7, Czyżewski 6, Serwański 1, Kucharski 0. Emil Podkowiński z powodu niegroźnego urazu, tym razem nie mógł być do dyspozycji trenera.

W ostatniej kolejce Bytomianie zmierzą się z zespołem KK UR Bozza Kraków. Mecz ten odbędzie się 26 marca, o godzinie 18:30.