AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

sobota, 20 marzec 2021 12:28

Polonia powalczy w Jarosławiu o 21 zwycięstwo w sezonie

W 25. kolejce BS Polonia Bytom zmierzy się na wyjeździe z AZS PWSTE Jarosław. Mecz ten odbędzie się 21 marca, o godzinie 17:00!

Przed nami przedostatnie spotkanie w zasadniczej części sezonu 2020/21 II Ligi Mężczyzn. Rywalem będzie ekipa z Jarosławia, która plasuje się na piątym miejscu tabeli grupy C, legitymując się dotychczasowym bilansem 12 zwycięstw i 10 porażek, co daje im 34 punkty. Podopieczni Tomasza Fortuny zdecydowanie lepiej radzą sobie na własnym parkiecie, gdzie wygrali osiem z jedenastu meczów. 

Czołowe postaci AZSu, to doświadczony center Artur Mikołajko oraz obwodowy zawodnik Cezary Gumiński. Średnio w każdym starciu zapewniają swojej drużynie ponad 32 punkty. Silnym graczem jest również Łukasz Krawiec, który ze średnią blisko 12 oczek na mecz, bardzo dobrze radzi sobie w rzutach dystansowych. Gospodarze zdobywają przeciętnie ponad 80 punktów na mecz, tracąc ich przy tym statystycznie niemal 77. Jest to zespół zdobywający dużo "łatwych punktów", wynikających z dynamicznego przejścia z obrony do ataku. Bardzo dobrze dzielą się piłką rozrzucając obronę po penetracjach, o czym świadczyć może ilość 21 asyst na mecz. 

W pierwszym meczu w Hali na Skarpie odnieśliśmy zwycięstwo 73:61, jednak pamiętamy, że pierwsza kwarta w naszym wykonaniu była jedną z najgorszych w tym sezonie, gdyż w pewnym momencie przegrywaliśmy 5:19. Niebiesko-czerwoni jadą do Jarosławia po to, aby udowodnić, że tamto spotkanie było tylko wypadkiem przy pracy. 

Transmisję z tego spotkania udostępnimy kilka minut przed jego rozpoczęciem na naszej stronie Facebook. Zapraszamy!