AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

sobota, 13 marzec 2021 22:03

Salamonik poprowadził Polonię do zwycięstwa nad Dąbrową

BS Polonia Bytom pokonała MKS II Dąbrowę Górniczą wynikiem 88:77. To starcie stało pod znakiem rywalizacji dwóch liderów - Marcin Salamonik kontra Paweł Jurczyński. Pierwszy zdobył 35 punktów, a drugi 40, jednak to Polonia przywiozła 2 oczka do Bytomia.

Nie było to łatwe spotkanie dla Polonistów. W pierwszych minutach zawodziła skuteczność, przez co wynik krążył w okolicach remisu. Sygnał do ataku dał Marcin Salamonik, który wchodząc z ławki trafił trzy trójki z rzędu, a za jego ciosem podążyli również Daszke i Kucharski celnymi rzutami z dystansu. Z czasem wypracowaliśmy bezpieczną przewagę, którą kontrolowaliśmy przez resztę meczu. Nie sposób nie docenić również klasy rywala, a mianowicie byłego gracza Bytomia Pawła Jurczyńskiego, którego momentami trudno było upilnować w boiskowym zamieszaniu. Zdobył on 40 punktów, w tym 10 prób zza łuku. Odpowiedzią w naszych szeregach był "Sali" z 35 oczkami na koncie, przy wsparciu swoich kolegów. W końcowych minutach jego akcje pozbawiały nadziei przeciwników, którzy usilnie chcieli dogonić wynik.

Dwudzieste zwycięstwo Polonii stało się faktem, dzięki czemu umacnia się ona na pozycji wicelidera w tabeli grupy C. Do tego sukcesu nasi zawodnicy dołożyli następujące cegiełki punktowe: Salamonik 35, Leszczyński 13, Kurdubski 8, Daszke 8, Serwański 7, Kucharski 5, Mol 4, Podkowiński 4, Czyżewski 4.

W 25. kolejce podopieczni Mariusza Bacika pojadą do Jarosławia, aby zmierzyć się z miejscowym AZSem. To spotkanie odbędzie się 21 marca, o godzinie 17:00.