AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

czwartek, 11 marzec 2021 19:05

Polonia podejmie na wyjeździe Dąbrowę Górniczą

Po czterech domowych starciach, BS Polonia Bytom w 24. kolejce II Ligi Koszykówki Mężczyzn zmierzy się na wyjeździe z MKS II Dąbrową Górniczą. Spotkanie to rozegramy 13 marca, o godzinie 13:00.

Przed Niebiesko-czerwonymi pozostały już tylko trzy mecze w zasadniczej części sezonu 2020/21. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie drugi zespół ekstraklasowej drużyny MKS Dąbrowa Górnicza. To nieprzewidywalna drużyna, potrafiąca z tygodnia na tydzień rozegrać dwa skrajnie różne spotkania. Jest to bardzo młody zespół, zdobywający dopiero doświadczenie na ligowych parkietach pod wodzą doświadczonego Kamila Wójciaka. W szeregach Dąbrowian wystąpią dobrze znane nam sylwetki Karola Jagody oraz Pawła Jurczyńskiego, którzy niegdyś bronili Niebiesko-czerwonych barw, a obecnie oboje są na podium listy najskuteczniejszych graczy MKSu.

Rywale po 21 meczach plasują się na siódmym miejscu w tabeli, legitymując się bilansem 11 zwycięstw i 10 porażek. U siebie pokonaliśmy podopiecznych Wojciecha Wieczorka dwudziestopunktową przewagą, a konkretnie wynikiem 86:66. Poloniści mogą być już spokojni o drugie miejsce w tabeli grupy C, więc jest to okazja dla Trenera Mariusza Bacika na przetestowanie różnego rodzaju rozwiązań taktycznych, zanim wejdziemy w kluczową fazę tych rozgrywek. Nie oznacza to jednak, że Niebiesko-czerwoni dopuszczają do myśli możliwość porażki w tym meczu.