AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

niedziela, 07 marzec 2021 14:24

Marcin Salamonik: coś takiego nigdy więcej nie może nam się przydarzyć...

W sobotni wieczór 6 marca druga porażka BS Polonii Bytom w sezonie 2020/21 stała się faktem. Naszym pogromcą ponownie była ekipa AGH Kraków. Z drugiej strony jest to dopiero druga porażka przy 19 zwycięstwach, a podopieczni Mariusza Bacika mają zapewnione miejsce wicelidera tabeli grupy C. Po tym spotkaniu głos zabrał Marcin Salamonik, autor jedenastego double-double w tej zasadniczej części rozgrywek:

"Niestety bardzo źle weszliśmy w to spotkanie i coś takiego nigdy więcej nie może nam się przydarzyć. Za łatwo oddaliśmy pole zawodnikom AGH i w konsekwencji musieliśmy później cały mecz gonić rywali. Kilka razy udawało się zejść na 4 czy 2 punkty różnicy jednak zabrakło postawienia kropki nad i, czyli przełamania rywala. Za każdym razem gdy wracaliśmy do gry, na własne życzenie dawaliśmy przeciwnikowi drugie życie, które wykorzystywali momentalnie i odskakiwali na bezpieczną odległość punktową. Widać było, że spotkały się dwa najlepsze zespoły w naszej grupie, mecz stał na bardzo dobrym poziomie jak na 2 ligę i uważam, że jeżeli z takim zaangażowaniem, z takim sercem zagramy w Play-offach, plus poprawimy kilka rzeczy, które nie powinny zdarzać się drużynie która chce grać o awans, to jesteśmy w stanie naprawdę namieszać w decydującej fazie sezonu."

W następnej kolejce Polonia Bytom zmierzy się na wyjeździe z rezerwami MKS Dąbrowy Górniczej 13 marca, o godzinie 13:00.