AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

środa, 03 marzec 2021 15:43

Emil Podkowiński: wygrana z AGH Kraków to dla nas priorytet

Przed jednym z najważniejszych starć w tym sezonie, a mianowicie tym rewanżowym z AGH Kraków (6 marca), o kilka słów ze swojej strony poproszony został Emil Podkowiński. Zdobywca dotychczasowych 313 punktów dla Polonii podkreślił jak bardzo ważny jest to mecz z perspektywy układu w drabince fazy play-off. Przypomnijmy, że Krakowianie posiadają obecnie 3 oczka przewagi w tabeli grupy C, jednak Poloniści rozegrali do tej pory o jedno spotkanie mniej, a więc bezpośredni mecz zadecyduje o kolejności w czołówce na koniec sezonu zasadniczego.

Wielkimi krokami nadchodzi rewanż, na który czekam od końcówki listopada, kiedy to ulegliśmy AGH siedmioma punktami. Zdajemy sobie sprawę, że wygrana w Bytomiu różnicą ośmiu oczek da nam pozycję lidera, którą będziemy musieli utrzymać w następnych trzech kolejkach. Jeśli chodzi o nas, zawodników, to nie trzeba nas dodatkowo motywować. Doskonale wiemy ile ten mecz "waży". Nie oszukujmy się, drugie miejsce w tabeli nie jest złym osiągnięciem i również da nam rozstawienie w play-offach, jednak zakończenie zwycięskiej serii podopiecznych Wojciecha Bychawskiego jest w tym momencie naszym priorytetem. Myślę, że oprócz nas w grupie C nikt nie był w stanie zawiesić im poprzeczki tak wysoko jak my, a nasze ewentualne sobotnie zwycięstwo raczej nie powinno być rozpatrywane w kategoriach "niespodzianki".

Mecz o fotel lidera BS Polonii Bytom z AGH Kraków odbędzie się "na Skarpie" 6 marca, o godzinie 18:00. Już teraz zapraszamy Was na transmisję!