AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

niedziela, 28 luty 2021 16:30

Krzysztof Kurdubski: Mecze jak ten z Częstochową musimy wygrywać w zdecydowany sposób

Po pewnym zwycięstwie BS Polonii Bytom z AZS Politechniką Częstochowa, kilkoma słowami o przebiegu spotkania podzielił się Krzysztof Kurdubski. Popularny "Skała" rzucił podopiecznym Dariusz Szynkiela 16 punktów i zanotował 8 zbiórek, 2 asysty, przechwyt i blok.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny udało nam się odnieść przekonujące zwycięstwo. Wbrew pozorom i ostatecznemu wynikowi, mecz nie był spacerkiem, a drużyna gości, mimo naszej przewagi od pierwszej kwarty, nie zamierzała oddać go bez walki, co pokazała końcówka drugiej i początek trzeciej kwarty. Po naszych kilku błędach w obronie zawodnicy z Częstochowy odrobili część strat. Na szczęście w tym sezonie mamy bardzo szeroki i równy skład, dlatego każdy wchodząc na parkiet zapewnia nam podobną jakość, zarówno w obronie jak i ataku. Dzięki temu możemy utrzymywać intensywność gry na wysokim poziomie niemal przez cały mecz, co pozwala odnosić kolejne zwycięstwa. A co cieszy najbardziej, to po raz kolejny zagraliśmy dobre zawody w obronie i nie pozwoliliśmy rzucić AZS-owi zbyt wielu punktów. Nie chce żeby zabrzmiało to arogancko, bo szanujemy każdego przeciwnika i do każdego meczu podchodzimy z pełną koncentracją, ale znamy swoją wartość i cele jakie mamy w tym sezonie, dlatego mecze takie jak ten z Częstochowa musimy wygrywać w sposób zdecydowany.

W tej chwili wszyscy jesteśmy już myślami przy kolejnym spotkaniu z AGH Kraków, na które czekamy niecierpliwie od pierwszego starcia w Krakowie, i do którego mocno się przygotowujemy, bo chcemy pokazać, że jesteśmy czołową ekipą w tej lidze, i że jesteśmy w stanie zrewanżować się za porażkę z listopada. Mecz będzie o tyle ważny, że zdecyduje o rozstawieniu przed fazą play-off, i o tym na kogo trafimy w najważniejszej części sezonu. Na pewno będzie sporo walki i dobrego basketu. Zdecydowanie już za tydzień będzie można poczuć atmosferę play off na Skarpie!

W najbliższej rundzie spotkań, oznaczonej numerem 23, Niebiesko-czerwoni podejmą u siebie ekipę AGH Kraków. Mecz ten odbędzie się "na Skarpie" 6 marca, o godzinie 18:00. Już teraz zapraszamy Was na transmisję!