AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

sobota, 27 luty 2021 19:24

Wysokie zwycięstwo Bytomian nad AZS Częstochowa

BS Polonia Bytom odniosła 19. zwycięstwo w sezonie 2020/21, pokonując ekipę AZS Politechniki Częstochowa wynikiem 101:58! Czterech Niebiesko-czerwonych zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe.

Podopieczni Mariusza Bacika od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania. Swoją dominację potwierdzili, wygrywając ostatnią kwartę 29:4, kiedy to goście zdobyli punkty dopiero w 9. minucie tej odsłony. Najlepsze spotkania w naszych barwach rozegrał Marcin Salamonik, który zaliczył kolejne double-double dzięki 16 punktom i 13 zbiórkom. Dodatkowo Szymon Daszke, Krzysztof Kurdubski oraz Piotr Łucka dorzucili od siebie kolejno 13, 16 i 15 oczek. Pozostali punktowali w następujący sposób: Podkowiński 9, Kujon 8, Leszczyński 7, Mol 7, Czyżewski 6, Serwański 4 (12 zbiórek).

Przed Polonistami teraz największe wyzwanie w zasadniczej części tego sezonu. 6 marca przyjdzie im rozegrać rewanżowe spotkanie z AGH Kraków o godzinie 18:00 na Skarpie. Domowa transmisja jak zwykle na naszym kanale YouTube - PB TV. Już teraz zapraszamy!