Wydrukuj tę stronę
piątek, 26 luty 2021 14:48

Bytom kontra Częstochowa w 22. kolejce

27 lutego BS Polonia Bytom rozegra swoje 20. spotkanie w sezonie 2020/21. Jej przeciwnikiem będzie ekipa AZS Częstochowy, z którą w pierwszym spotkaniu zwyciężyła 86:45.

Nasi rywale, czyli dziesiąta siła w tabeli grupy C II Ligi Mężczyzn, legitymują się stosunkiem siedmiu zwycięstw do trzynastu porażek. Ich gra oparta jest głównie na trzech wiodących postaciach. Nikodem Kowalski rzuca średnio blisko 19 punktów na mecz, Jakub Czyż w zdecydowanej większości dotychczasowych kolejek zanotował double-double, a Adrian Płaczek jest trzecim najskuteczniejszym egzekutorem rzutów trzypunktówych. Mimo niekorzystnego bilansu, Częstochowianie posiadają w swoich szeregach czołowe sylwetki pod względem statystyk w naszej grupie. Ostatnimi czasy nie wiedzie im się jednak najlepiej, ponieważ przegrali cztery kolejne mecze z rzędu.

Poloniści muszą zachować wysoki poziom koncentracji przez całe spotkanie, gdyż każdy z wyżej wymienionych podopiecznych Dariusza Szynkiela jest w stanie wziąć ciężar gry na swoje barki i stworzyć z pomocą kolegów zagrożenie. Dla Emila Podkowińskiego i spółki będzie to ostatnie oficjalne starcie przed rewanżem z AGH Kraków, który jest kluczowy, jeśli chodzi o finalny układ tabeli po zasadniczej części sezonu. Sztab szkoleniowy, z Mariuszem Bacikiem na czele, nie dopuszcza do myśli innego zakończenia, niż zwycięstwo Polonii w ostatnim lutowym meczu.

Na domową transmisję zapraszamy niezmiennie na nasz kanał YouTube - PB TV, a rozpocznie się ona kilka minut przed godziną 18:00!