AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

niedziela, 21 luty 2021 14:08

Adam Bączyński: Mecz pod pełną kontrolą, od 1 do 40 minuty

Sobotnia wygrana BS Polonii Bytom nad GTK Sordrew Gliwice wynikiem 126:58, to również zasługa asystenta trenerów - Adama Bączyńskiego. Na odprawie taktycznej po analizie wideo wyraźnie podkreślał, że nasi przeciwnicy bardziej będą opierali swoją grę na penetracji niż na dzieleniu się piłką, chcąc wykreować dogodną sytuację rzutową. Na podstawie swojej obserwacji tego spotkania z perspektywy ławki opowiedział o odczuciach i wrażeniach:

Mecz pod pełną kontrolą od 1 do 40 minuty. Należą się brawa dla całej drużyny za zachowanie koncentracji przez całe spotkanie, co często nie jest łatwe przy wysokim prowadzeniu. Bardzo dobre granie po obu stronach parkietu. Mocna i agresywna obrona powodowała sporą liczbę strat przeciwnika, co przekładało się na dużą ilość łatwych punktów z szybkiego ataku. Dobra gra zespołowa (32 asysty) i skuteczna. Bardzo miłym akcentem jest fakt, że każdy z zawodników zagrał w meczu i dodatkowo zapunktował! Dodatkowym smaczkiem był udany debiut 17 letniego Kacpra Nowakowskiego, bardzo utalentowanego wychowanka. Teraz musi zgodnie ze zwyczajem załatwić za pierwsze punkty w seniorskiej koszykówce symboliczne czekolady dla drużyny.

Jedynie czego można się doczepić (chociaż po takim meczu trudno znaleźć jakikolwiek minus) to dwucyfrowa liczba strat (10). Podsumowując, po ostatnim słabszym występie wracamy na właściwie tory, morale zawodników znów skoczyły na odpowiedni poziom i forma zaczyna rosnąć, co jest dobrym prognostykiem przed meczem z liderem z Krakowa, którego celem jest zamiana miejsc w tabeli!

W najbliższej rundzie spotkań, oznaczonej numerem 22, Niebiesko-czerwoni podejmą u siebie ekipę AZS Częstochowę. Mecz ten odbędzie się "na Skarpie" 27 lutego, o godzinie 18:00. Już teraz zapraszamy Was na transmisję!