Wydrukuj tę stronę
piątek, 19 luty 2021 14:41

Pora na rehabilitację Polonistów za gorszy mecz w Gliwicach z GTK

W sobotę 20 lutego BS Polonia Bytom podejmie drużynę GTK Sordrew Gliwice. Pierwszy mecz na wyjeździe, mimo zwycięstwa, pozostawił sporo do życzenia jeśli chodzi o naszą grę. Na Skarpie taka sytuacja nie powinna się już powtórzyć.

Jak dobrze pamiętamy, 14 listopada Niebiesko-czerwoni wygrali z rezerwami GTK Gliwice różnicą 15 punktów, jednak prawdopodobnie gorsza dyspozycja dnia oraz niecodzienna godzina rozgrywania meczu (12:00) sprawiła, że o wyniki musieliśmy walczyć do ostatnich minut spotkania. Trener Mariusz Bacik w wywiadzie uznał je za jedno z najsłabszych tego sezonu w naszym wykonaniu. Wojciech Leszczyński i spółka mają na uwadze to poprzednie starcie i z pewnością wyjdą na parkiet podwójnie zmotywowani, aby nie pozostawić na nim żadnych wątpliwości, gdy wybrzmi ostatni gwizdek sobotniego wieczoru w Bytomiu.

Oponenci Polonistów plasują się na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Składa się na niego 8 zwycięstw i 11 porażek. Jest to bardzo młoda ekipa, której średnia wieku wynosi nieco ponad 18 lat, stanowiąca zaplecze młodzieżowe ekstraklasowej drużyny GTK Gliwice. Wiodącą postacią w ich szeregach jest 20 letni Stanisław Heliński, grający na pozycji rzucającego. Zdobywa on średnio blisko 23 punkty na mecz.

Na domową transmisję zapraszamy niezmiennie na nasz kanał YouTube - PB TV, a rozpocznie się ona kilka minut przed godziną 18:00!