AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

piątek, 12 luty 2021 21:28

Pojedynek sąsiadów w tabeli: Polonia Bytom vs. KKS Tarnowskie Góry

W ramach 20. kolejki grupy C 2 Ligi Koszykówki Mężczyzn w sezonie 2020/21 BS Polonia Bytom zmierzy się z KKS Tarnowskie Góry. Mecz odbędzie się "na Skarpie" w dniu 13 lutego, o godzinie 18:00.

Sąsiedzi sąsiadami, jednak to Poloniści są wiceliderami tabeli z dwoma punktami przewagi oraz jednym spotkaniem rozegranym mniej. KKS TG zajmuje obecnie trzecią pozycję z bilansem 13 zwycięstw i 5 porażek. W pierwszym meczu zasadniczej części tych rozgrywek Niebiesko-czerwoni zwyciężyli w gościach wynikiem 90:68. Trzeba pamiętać jednak, że statystyki i bilanse zawsze weryfikuje parkiet, gdzie wszystko jest możliwe. Gospodarze muszą wziąć pod uwagę, że ich przeciwnicy w meczach wyjazdowych zanotowali tylko jedną porażkę na osiem rozegranych spotkań.

Jeśli chodzi o potyczki trenerskie, które w starciach Bytomia z Tarnowskimi Górami nieco podgrzewają atmosferę, to Mariusz Bacik prowadzi z Radosławem Kucińskim 3:0 w starciach ligowych. Co do zawodników, to wśród podopiecznych tego drugiego wyróżnić należy Grzegorza Zadęckiego, zdobywającego ponad 15 punktów na mecz, a także Mateusza Pawlika oraz Bartłomieja Wróblewskiego, którzy wspólnie są w stanie zapewnić kolegom średnio ponad 25 punktów. Za nimi stoi silna para doświadczonych centrów, czyli Michał Nikiel oraz Wojciech Żurawski, obaj mierzący ponad 200 centymetrów.

Ten mecz dla Polonistów jest niezmiernie ważny, patrząc przez pryzmat rewanżu z AGH Kraków. Wygrana jest absolutnym priorytetem w walce o pozycję lidera na koniec zmagań w naszej grupie. Podopieczni legendy Bobrów Bytom zdają sobie sprawę z wagi tego spotkania, jak i wysokiego poziomu przeciwnika, z którym przyjdzie im się mierzyć.

Na domową transmisję zapraszamy niezmiennie na nasz kanał YouTube - PB TV, która rozpocznie się kilka minut przed godziną 18:00. Wasze wirtualne wsparcie będzie bezcenne!