AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

piątek, 05 luty 2021 19:09

Wyjazdowe starcie Polonii z MKKS Rybnik

BS Polonię Bytom 6 lutego czeka 17. mecz zasadniczej części sezonu 2020/21 w grupie C. Naszymi rywalami na wyjeździe będzie ekipa MKKS Rybnik, którą w meczu domowym pokonaliśmy wynikiem 86:64.

Rybniczanie, nie ukrywając, to jedna ze słabszych drużyn naszej grupy. Zajmują oni obecnie przedostanie miejsce w tabeli, posiadając zaledwie jedno zwycięstwo nad Politechniką Gliwice. Legitymują się bilansem 1-16. Średnio na mecz rzucają 72,5 punktu, tracąc przy tym blisko 90. Jest to zespół, który stara się napędzać swój szybki atak, kończąc nierzadko akcje solowymi, czasem bardzo odważnymi akcjami 1 na 1. Ich dotychczasowe mecze pokazują, że mimo pozycji w tabeli, bardzo dobrze zaczynają swoje spotkania, a więc poziom koncentracji Niebiesko-czerwonych musi być na jak najwyższym poziom już od pierwszego gwizdka.

Ich wiodącymi postaciami są Tomasz Czajkowski (11 pkt, 10 zbiórek na mecz), Łukasz Ochodek (ponad 14 punktów na mecz) czy Krzysztof Zieliński (średnio niemal 13 punktów). Gracze Mariusz Bacika muszą mieć również na uwadze odważnego strzelca Adama Białdygę oraz drugiego centra MKKSu, a mianowicie Adama Andułę.

Chyba nie trzeba mówić z jaką misją Poloniści wybierają się do Rybnika. Nasza walka o kolejne 2 punkty rozpocznie się 06.02, o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna w mediach społecznościowych MKKS Rybnik, którą udostępnimy również na naszym profilu Facebook. Trzymajcie kciuki!