AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

sobota, 30 styczeń 2021 20:24

Mimo osłabień, Polonia zwycięska w Krakowie

BS Polonia Bytom zanotowała swoje 15. zwycięstwo w sezonie 2020/21! Tym razem okazała się lepsza od KS Cracovii 1906 Szkoły Gortata Kraków. Nie było to łatwe spotkanie, gdyż trzech naszych zawodników boryka się z drobnymi urazami, jednak Niebiesko-czerwoni wygrali wynikiem 97:84! Leszczyński i Podkowiński poprowadzili drużynę do triumfu.

Poloniści osłabieni brakiem Kujona, Daszke i Salamonika, zmagającymi się z urazami, nieco gorzej rozpoczęli ten mecz, gdyż na prowadzenie od początku wysunęli się gospodarze. Starcie to było "na styku" do końca trzeciej kwarty. W czwartej odsłonie skuteczna obrona, której efektem były 4 przechwyty, zaprocentowała sytuacjami punktowymi, które sukcesywnie egzekwowaliśmy. Po pięciu minutach odskoczyliśmy na ponad 10 punktów, co pozwoliło nam na dyktowanie warunków gry w końcówce.

Nasi rywale regularnie wykorzystywali swoją najgroźniejszą broń, a mianowicie rzuty trzypunktowe. Zza łuku osiągnęli oni bowiem 40% skuteczność, trafiając 12 na 30 rzutów. W ważnych momentach podcinały one Polonii skrzydła, jednak nie na tyle, aby móc kontrolować przebieg spotkania. Jednym z głównych czynników, który zadecydował o wygranej, były zbiórki. Deskę wygraliśmy w stosunku 48 do 26, a przodował w tym elemencie Krzysztof Kurdubski, notując ich aż 15.

Swoje wysokie umiejętności potwierdzili liderzy, czyli Wojciech Leszczyński oraz Emil Podkowiński, którzy zdobyli kolejno 34 i 27 oczek. Pozostali punktowali w następujący sposób: Serwański 13, Czyżewski 8, Kurdubski 7, Łucka 6, Kucharski 2, Mol 0 (5 asyst).

KS Cracovia 1906 SG Kraków 84:97 BS Polonia Bytom

22:21, 24:26, 23:24, 15:26