AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

piątek, 29 styczeń 2021 14:18

Cracovia Kraków rywalem Polonii po przerwie

Po kolejce pauzy BS Bytom Polonii, w 18. rundzie spotkań, na wyjeździe podejmiemy zespół KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków. Starcie to odbędzie się 30 stycznia, o godzinie 17:00.

Nasz sobotni rywal nie miewa ostatnimi czasy najlepszej dyspozycji, bowiem ponieśli oni porażki w czterech kolejnych spotkaniach. W poprzedniej kolejce przegrali derby Krakowa przeciwko KK UR Bozza, wynikiem 83:89. Podopieczni Łukasza Kasperzca zajmują obecnie 11. pozycję w tabeli grupy C, z bilansem 4 zwycięstw i 12 porażek. Liderem "Pasów" jest Sebastian Dąbek, który średnio zdobywa blisko 20 punktów na mecz.

W ich szeregach młodość idzie w parze z nieobliczalnością, ponieważ rzadko spotyka się ekipę, która posiada niemal taką samą ilość oddanych rzutów za 3, co za 2. Na ten moment jest to zaledwie 9 prób mniej "zza łuku" niż tych dwupunktowych (549 za 2, 538 za 3). Jeśli chodzi o skuteczność "trójek" to wynosi ona nieco ponad 32%. Schemat ich gry opiera się głównie na szybkim przeprowadzaniu piłki na pole ataku i szukaniu dogodnej pozycji do rzutu z dalekiego dystansu. Warte zwrócenia uwagi jest ich ostatnie ligowe zwycięstwo nad AZS Częstochowa, w którym wykonali aż 16 skutecznych prób "za 3", co w dużej mierze wpłynęło na korzystny wynik 94:62. 

Poloniści postawili sobie jasny cel na ten wyjazd, a mianowicie kontynuować zwycięską passę. Będą musieli zrobić wszystko, aby nie dopuścić gospodarzy do łatwych pozycji strzeleckich i realizować swój potencjał w ataku. Do śledzenia poczynań Bytomian zapraszamy w sobotę, 30 stycznia o godzinie 17:00. Transmisja będzie dostępna w mediach społecznościowych Cracovii, którą udostępnimy również na naszym profilu Facebook. Trzymajcie kciuki!