Wydrukuj tę stronę
niedziela, 05 wrzesień 2021 07:40

Poloniści pokonują Gimbasket Wrocław po raz drugi

Koszykarska BS Polonia Bytom zwyciężyła na Skarpie z UKS Gimbasketem Wrocław 84:46. Był to piąty zwycięski sparing Polonistów przed startem rozgrywek w sezonie 2021/22 II Ligi Mężczyzn.

Jak pamiętamy, pierwszy mecz z tym przeciwnikiem 28 sierpnia nie rozpoczął się po naszej myśli, ponieważ przegraliśmy pierwszą kwartę 10:21. Tym razem podopieczni Mariusza Bacika wyciągnęli stosowne wnioski i rozpoczęli sobotnie spotkanie od wysokiego prowadzenia 15:0 po około pięciu minutach gry. Pozostała część spotkania przebiegała już pod pełną kontrolą gospodarzy, dzięki czemu Niebiesko-czerwoni mogli skupić się na szlifowaniu i egzekucji założeń taktycznych. Poloniści punktowali w następujący sposób: Jurczyński 16, Salamonik 12, Dąbek 9, Daszke 8, Jagoda 8, Piechowicz 7, Suwała 6, Dusiło 6, Nowakowski 5, Szpyrka 4, Pawlik 4.

BS Polonia Bytom 84:46 Gimbasket Wrocław
(30:9, 19:14, 15:14, 20:9)

Na zakończenie weekendu, 5 września o godzinie 12:30, Bytomianie podejmą na wyjeździe KS Pogoń Rudę Śląską.