AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

wtorek, 31 sierpień 2021 14:54

5. tydzień przygotowań: kolejne trzy sparingi przed Polonistami

W piątym tygodniu okresu przygotowawczego koszykarzy BS Polonii Bytom przed sezonem 2021/22, rozegrają oni trzy mecze kontrolne. Przeciwnikami będą kolejno AZS Basket Nysa, Gimbasket Wrocław oraz Pogoń Ruda Śląska.

Już blisko miesiąc gruntownie przebudowany skład Mariusza Bacika intensywnie trenuje w ramach przygotowań do kolejnej kampanii w II Lidze Mężczyzn. Na ich półmetku Niebiesko-czerwoni rozgrywają sporą ilość sparingów, mających na celu ugruntowanie tego wszystkiego, co wypracowują na codziennych treningach. Jak do tej pory, w czterech meczach odnieśliśmy trzy zwycięstwa i jedną, minimalną porażkę z pierwszoligową ekipą AZS AGH Kraków 65:69.

W trakcie trwającego tygodnia Poloniści zagrają trzy kolejne mecze. W piątek 3 sierpnia zmierzą się u siebie z IgnerHome AZS Basket Nysa, o godzinie 18:00. Drużyna z Nysy będzie tak samo rywalizowała w drugiej lidze, lecz w grupie D. Również w hali na Skarpie i ponownie z UKSem Gimbasketem Roben Wrocław zmierzymy się dzień później, bo 4 sierpnia o godzinie 18:00. W pierwszym starciu pokonaliśmy Wrocławian na wyjeździe 41:66.

Na zakończenie tygodnia, czyli 5 września, pojedziemy do Rudy Śląskiej, gdzie skonfrontujemy się z miejscową, trzecioligową Pogonią w meczu towarzyskim. Rozpocznie się on o godzinie 12:30 w hali MOSiR przy ul. Hallera 16b. Pełen terminarz jest dostępny TUTAJ.