AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

sobota, 28 sierpień 2021 08:29

Polonia uległa AGH Kraków po wyrównanym spotkaniu

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrali wyjazdowe spotkanie kontrolne z AGH Kraków wynikiem 65:69. Był to trzeci mecz towarzyski w okresie przygotowawczym przed sezonem 2021/22 II Ligi Mężczyzn.

W teorii był to sparing, jednak od pierwszych minut obie ekipy zacierały ręce na zwycięstwo. W praktyce żadna z drużyn nie odpuszczała na parkiecie, dzięki czemu wynik spotkania przez cały jego przebieg oscylował w okolicach remisu. Poloniści bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę pierwszoligowej ekipie AGH Kraków, co w efekcie sprawiło, że ani przez sekundę nie było widać, że na boisku starły się zespoły z dwóch różnych szczebli rozgrywkowych polskiej ligi. Bytomianie w kilku momentach wychodzili nawet na kilkupunktowe prowadzenie. Ostatecznie jednak nieznacznie ulegli Krakowianom 65:69.

Bliski wynik końcowy oraz fakt, że Polonia rywalizowała jak równy z równym ze wzmocnionym personalnie AGH Kraków (w porównaniu do poprzedniego sezonu), pokazuje potencjał Niebiesko-czerwonego składu i jest dobrym prognostykiem przed oficjalnym startem rozgrywek ligowych. Podopieczni Mariusza Bacika punktowali w następujący sposób: Jurczyński 14, Dąbek 10, Jagoda 9, Daszke 8, Bogdanowicz 8, Dusiło 6, Salamonik 6, Piechowicz 4. 

Kolejnym sprawdzianem Polonii Bytom będzie starcie z Gimbasketem Wrocław, które odbędzie się 28 sierpnia, o godzinie 15:00.