AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

sobota, 16 styczeń 2021 19:57

Wysoka wygrana z Katowicami!

Czternaste zwycięstwo koszykarskiej BS Polonii Bytom w sezonie 2020/21 stało się faktem, a zostało ono odniesione z odwiecznym i niezwykle groźnym rywalem, jakim jest zawsze AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Gospodarze wygrali wynikiem 105:73!

Mecz rozpoczął się niezwykle ofensywnie i już w pierwszej kwarcie wiadomo było, że w hali na Skarpie zobaczymy wysoki wynik. W konfrontacji "cios za cios" od pierwszych minut nasuwało się pytanie, która drużyna jako pierwsza nie wytrzyma wysokiego tempa rozgrywki. Nie stało się to nagle, lecz z każdą minutą Poloniści powiększali swoją przewagę, aby od półmetka, przy wyniku 54:38, móc w pełni kontrolować przebieg spotkania. Brak Mariusza Piotrkowskiego wyraźnie dał się we znaki gościom, których podopieczni Mariusza Bacika systematycznie pozbawiali nadziei na jakikolwiek zryw i ewentualny powrót do tego meczu.

Dobra gra szybkim atakiem, zaledwie 10 niewymuszonych strat i przekroczony próg 100 punktów - między innymi te czynniki złożyły się na drugie w tym sezonie zwycięstwo z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice, co w poprzednich sezonach nigdy się nie zdarzało. Cała drużyna zagrała świetnie, lecz głównymi motorami napędowymi wśród Niebiesko-czerwonych byli Emil Podkowiński (26 punktów), Wojciech Leszczyński (21 pkt, 8 zb, 9 as), Piotr Łucka (19 punktów) oraz Marcin Salamonik (14 pkt, 12 zb). Pozostali: Daszke 8, Mol 8, Serwański 7, Kurdubski 2, Czyżewski, Kucharski.

BS Polonia Bytom 105:73 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice
(32:25, 22:13, 24:14, 27:20)