AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

czwartek, 19 sierpień 2021 13:52

Zostaje z Polonią: Marcin Salamonik

Zaprezentowaliśmy Wam już wszystkich świeżo upieczonych Polonistów, którzy dołączyli do Bytomskiej drużyny koszykarzy przed sezonem 2021/22 II Ligi Mężczyzn. Przyszła więc pora, aby potwierdzić oficjalnie przedłużenie kontraktów z BS Polonią Bytom dwóch zawodników, którzy zostaną w Hali na Skarpie. Pierwszym z nich jest Marcin Salamonik!

Dobrze znany Wam już "Sali" dołączył do Niebiesko-czerwonych przed rokiem z pierwszoligowej Pogoni Prudnik i bardzo dobrze odnalazł się w Bytomiu. Dowodem na to są fenomenalne statystyki, zgodnie z którymi Marcin średnio w każdym meczu notował double-double z 14 punktami i 10 zbiórkami. W poprzednim sezonie rozegrał dla nas 728 minut, w czasie których zdobył blisko 400 punktów. Spotkanie, które z pewnością utkwiło kibicom w pamięci, to to w II rundzie play-off przeciwko KSK Noteć Inowrocław, kiedy to 38 letni środkowy trafił osiem "trójek", zdobywając łącznie 37 oczek w tym meczu.

W sezonie 2021/22, decyzją trenera Mariusza Bacika, Marcin Salamonik przejął rolę kapitana i jako najbardziej doświadczony zawodnik w bytomskiej szatni będzie przewodził drużynie w nadchodzącej wielkimi krokami kampanii. Rozpoczyna się ona już 25 września!